Coronavirus, klimatyzacja i oczyszczacze powietrza

Coronavirus, klimatyzacja i oczyszczacze powietrza

Coronavirus vs klimatyzacja vs oczyszczacz powietrza

W dzisiejszych czasach klimatyzacja to nie tylko chłodzenie powietrza, to także oczyszczanie z kurzu, jonizowanie, usuwanie drobnoustrojów w tym bakterii, grzybów i wirusów. Na przykładzie technologii Daikin przeczytaj i dowiedz się jakie funkcje prozdrowotne posiada klimatyzacja oraz oczyszczacze powietrza.

Jonizacja powietrza

Jak działa jonizator powietrza?

Jonizator plazmowy to rodzaj wyładowania plazmowego, w którym elektrony o dużej prędkości zderzają się z cząsteczkami tlenu i azotu, które następnie zostają aktywowane i zdolne do oksydacyjnego rozkładu bakterii. Ten rodzaj wyładowania ma zdolność eliminacji bakterii i pleśni, a także niebezpiecznych substancji chemicznych, alergenów itp. Najlepsze Jonizatory posiada firma Daikin. W porównaniu ze standardowym wyładowaniem plazmowym (wyładowanie jarzeniowe) zakres wyładowań w Streamer Discharge Daikin jest szerszy, co ułatwia elektronom zderzają się z cząsteczkami tlenu i azotu w powietrzu. Umożliwia to generowanie aktywowanych cząsteczek trójwymiarowo na dużym obszarze, co powoduje ponad 1000-krotnie większą prędkość utleniającego rozkładu przy tej samej mocy elektrycznej. Technologia Daikin Streamer Discharge okazała się skuteczna w stabilnym generowaniu szybkich elektronów, co do tej pory uważano za trudne.

Jak działa mechanizm rozkładu technologii Streamer?

Masywne wyładowanie streamerów uderza w wirusy, rozkładając i fragmentując ich białka powierzchniowe, które są następnie niszczone przez utlenianie. Wyładowanie streamera rozkłada się następnie na bezpieczne atomy azotu i tlenu oraz cząsteczki wody.

Przykłady wyników po rozkładzie

Poniżej podano niektóre z nieprzyjemnych cząstek powstających w powietrzu, które często stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. Oczyszczacz powietrza lub klimatyzator je odfiltrowuje, naraża je na rozkład przez masowe wyładowanie strumieniowe i czyni powietrze bezpiecznym.

Wirus przed napromieniowaniem

Wirus po napromieniowaniu:

Wirus po napromieniowaniu