ARTYKUŁ SPONSOROWANYBudownictwo, Przemysł

Czemu neony LED zdobywają obecnie tak dużą popularność

0

{Niewiele osób jest świadomych, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bo pierwsze z nich pojawiać się zaczęły już około 1906 roku. Tak więc widać, że reklama neonowa ma naprawdę długą historię, która tak naprawdę wcale się nie skończyła. Klasyczne neony są robione z rurek ze szkła napełnionych mieszanką różnych gazów. W zależności od tego, jaki był skład tej mieszaniny, to uzyskiwano różny kolor świecenia. Tego typu neony na ścianę czy też instalowane na dachach i konstrukcjach z pewnością robią duże wrażenie, ale mają parę ważnych wad. Po pierwsze produkcja ich wymaga sporej ilości czasu, a oprócz tego z powodu użycia szkła nie są one zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiegoś uszkodzenia czy awarii z reguły danego elementu nie dawało się naprawić, tylko należało przygotować nowy. Dlatego też wydawało się, że ten reklamowy nośnik zacznie powoli znikać z naszych ulic, kiedy pojawiła się na rynku technologia z diodami LED. Ledy jako źródło światła przebojem się wdarły

Większość z nas kojarzy świecące w nocy barwne reklamy, będące niczym innym jak neonami. Od ponad 100 lat ta reklamowa forma cieszy się bardzo dużym powodzenie i skutecznością, a obecnie poprzez nowoczesne technologie jej możliwości znacznie się zwiększyły. Tradycyjne neony wykonuje się z rurek szklanych wypełnionych mieszaniną gazów szlachetnych. Jeśli do końców rurki zostanie podpięte napięcie, to pojawiają się wyładowania i gaz w rurce zaczyna świecić na odpowiedni kolor.

Zapewnia to niesamowity efekt, widoczny z dużej odległości bez względu na warunki klimatyczne, ale produkcja tego typu neonów jest pracochłonna i trudna. Z powodu użycia szkła nie są one również odporne na mechaniczne uszkodzenia, tak więc z takich przyczyn to najtańsza i szybka do wykonania postać reklamy. Bardzo dużo się zmieniło dzięki technologii ledowej, która pojawiła się przed kilkunastu laty i zdobyła ogromną popularność. Nowoczesne neony led stały się świetną alternatywą dla klasycznych rozwiązań, praktycznie zupełnie je wypierając z rynku. Są bowiem tańsze, łatwiejsze do wykonania, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i mogą dać nieograniczony zakres barw.

Napis ledowy jest umieszczony w plastikowej rurce, którą znacznie prościej można uformować do dowolnego kształtu w porównaniu ze szkłem, nie jest też ona narażona na uszkodzenie przy przypadkowym uderzeniu. Ledowe napis ledowy potrzebują dużo mniejszą ilość prądu, co w obecnych czasach ma duże znaczenie, ta technologia umożliwia też zastosowanie praktycznie każdego z kolorów, jaki sobie zażyczy zamawiający.

Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w zastosowaniach wewnątrz budynków, jak też za nimi, jak neony klasyczne. Firmy specjalizujące się w produkcji neonów ledowych zapewniają sporą elastyczność w zakresie wymiarów czy wzornictwa, z tego też powodu każdy może zrobić neon na zamówienie dokładnie taki, jaki będzie potrzebny. A który świetnie będzie świecił przez kolejne lata.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

W jaki sposób można poprawić swoją urodę i wygląd

Previous article

Bogato wyposażony sklep z siatkami oraz dodatkami do ogrodzeń

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply