Dom, Ogród

Czy warto dawać swoim zwierzakom suszony mniszek

0

Na polach i łąkach w naszym kraju rośnie wiele roślin, które przez wielu uważane są nawet za chwasty. Właśnie w taki sposób traktowany jest mniszek lekarski. Większości z nas będzie się on kojarzył z delikatnymi dmuchawcami, jakie są tak lubiane przez dzieci. Ale niektóre osoby nie przepadają za nim, ponieważ ze względu na to że rośnie bardzo szybko i ma rozgałęzione korzenie, to jest ciężki do pozbycia się. Ale jednocześnie mniszek zjadany jest chętnie przez roślinożerne zwierzęta, ponieważ dostarcza im wielu cennych składników.

Tak naprawdę przecież z zalet mniszka od dawna korzysta naturalna medycyna, ponieważ ta roślina posiada szereg minerałów, witamin i rozmaitych substancji. Do tych ostatnich zaliczają się barwniki i flawonoidy, a z minerałów żelazo i potas. Ale susz z mniszka nadaje się też bardzo dobrze do tego, aby podawać go zwierzętom, i to nie jedynie takim które jedzą rośliny. Nadaje się bardzo dobrze on do suszenia, a z uwagi na to że powszechnie występuje, to praktycznie będzie mógł go każdy może go pozbierać i wysuszyć. Oczywiście nie ma też żadnego problemu, żeby zakupić jakiś gotowy susz w jednym ze sklepów internetowych. Jedynie trzeba zwrócić uwagę na to, żeby był on dobrej jakości.

Jeżeli chodzi o oddziaływanie mniszka na zwierzęta, to wymienić tu można kilka rzeczy. Po pierwsze dzięki wspomnianym witaminom i składnikom mineralnym pozytywnie wpływa on na ogólną odporność, chroniąc w dłuższej perspektywie czasu przed rozmaitymi schorzeniami i chorobami. Ta cenna roślina ma oczyszczające właściwości, przez co jej dodawanie do pożywienia pozwoli oczyścić z rozmaitych toksyn i szkodliwych substancji. Na pewno warto go dawać zwierzakom, które mają różnego rodzaju problemy z układem pokarmowym, gdyż reguluje on trawienne procesy. Ale też i osobnikom starszym, ponieważ pozytywnie wpływa na stawy i kości, pozwalając je utrzymać w dobrym stanie. Niektóre substancje zawarte w mniszku mają przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości, a na przykład pomaga w utrzymaniu ładnej sierści.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czym jest i do jakich celów się stosuje stężony alkohol

Previous article

Odżywki białkowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Dom, Ogród