ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Medycyna

Czyszczenie laserem czy piaskowanie – które będzie lepsze

0

Mury zabytków narażone są na najróżniejsze zabrudzenia. W pierwszej kolejności nie oszczędza ich czas i warunki atmosferyczne, na ich powierzchni wraz z mijającymi latami może się pojawić warstwa zanieczyszczeń czy osadów. Sporym problemem są też tak zwani artyści, którzy mogą po sobie pozostawiać pomalowane sprayem napisy. Lecz doprowadzenie zabytków do porządku to duże wyzwanie, gdyż w wielu przypadkach są one naprawdę wiekowe, i trzeba bardzo uważać aby nic nie zniszczyć. Tradycyjne techniki czyszczące tego nie gwarantują, bowiem potrzebują albo użycia materiałów ściernych, albo też jakiejś chemii do mycia. Szczęśliwie ze wsparciem przychodzą tu nowoczesne technologie, a mianowicie urządzenia czyszczące przy pomocy lasera. Od niedawna zastępują one z powodzeniem dotychczasowe metody, a plusy z ich zastosowania są niezaprzeczalne.

Po pierwsze czyszczenie laserem pozwoli zachować oryginalną strukturę materiału, a jednocześnie doskonale usunie wszelkie zanieczyszczenia. Bez znaczenia jest, czy to będą stare nacieki, warstwa kurzu czy farba – promień lasera poradzi sobie ze wszystkim doskonale. Jest to możliwe dzięki temu, że moc promienia i częstotliwość wytwarzanych impulsów mogą być w szerokim zakresie ustawiane, dopasowując w ten sposób do typu powierzchni. Czyszczenie laserowe zapewnia duże bezpieczeństwo, przez brak kontaktu fizycznego nie będzie powodować żadnych uszkodzeń mechanicznych. Nie trzeba stosować przy tym żadnych dodatkowych chemicznych preparatów, czyściwa albo wody.

Dużym plusem tej techniki jest mobilność. Lasery podłącza się do sieci elektrycznej, i będzie to jedyne medium niezbędne do uruchomienia. Dlatego też nie ma potrzeby demontażu albo rozłączania poszczególnych elementów przed czyszczeniem, bo w każde miejsce operator się dostanie dzięki mobilnej, niedużej głowicy roboczej. Dużym plusem tego rozwiązania jest szybkość pracy, dużo wyższa niż w przypadku tradycyjnych sposobów, lecz również to, że takie zabiegi można wykonywać wielokrotnie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zalety korzystania z usług firmy która się zajmuje projektowaniem, drukowaniem i kolportażem ulotek

Previous article

Metody leczenia zębów – jakie aktualnie pacjenci mają możliwości

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply