Budownictwo, Przemysł

Dlaczego warto zainwestować w montaż rekuperatora

0

Projektowane obecnie czy budynki użytkowe mają wysokie parametry jeśli chodzi o oszczędność energii cieplnej. Stosowane są w nich między innymi okna o dużej szczelności, które zaburzają jednak naturalną wentylację w środku. Żeby zrobić odpowiedni przepływ powietrza, stosuje się parę technik, spośród których w ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem się cieszy wentylacja mechaniczna.

Popularność tego bierze się z paru powodów. W pierwszej kolejności umożliwia bardzo skuteczną wymianę znajdującego się w środku powietrza, co ma ogromne znaczenie dla komfortu i wygody mieszkania. Ale współcześnie dostępne układy będą także umożliwiały odzysk cieplnej energii z odprowadzanego na zewnątrz powietrza, dzięki czemu można oszczędzić sporo na opłatach na ogrzewanie.

Montaż takiego układu ze sobą niesie trochę kosztów, lecz bardzo wysokie one nie są, a korzyści płynące z takiego rozwiązania są naprawdę spore. Te koszty podzielić należy na te związane z zaprojektowaniem i montażem takiej instalacji, i związane z eksploatacją. Te ostatnie to między innymi energia wykorzystywana przez urządzenia systemu, wymienianie wszystkich filtrów a także serwisy i przeglądy. Jednym z istotniejszych wydatków będzie zakup całego rekuperatora, a tu kwoty wahają się między kilka a kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko będzie zależało od wydajności danego urządzenia, najważniejszych parametrów pracy oraz funkcjonalności dodatkowych. Jeżeli tego typu urządzenie będzie posiadało rozmaite czujniki i wysoką wydajność przy odzyskiwaniu ciepła, to jest oczywiste że trzeba będzie zapłacić za nie więcej.

Do kosztów związanych z rekuperatorem trzeba doliczyć też różne dodatkowe elementy, typu przyłącza, rury, uszczelki czy taśmy, co także należy uwzględnić w budżecie. Dużą rolę odgrywa też to, kiedy montuje się taki układ, dużo taniej to wyjdzie jeżeli to będzie w obiekcie, który jest budowany. Sporo informacji w temacie zalet rekuperacji, lecz również i klimatyzacji znaleźć można w internecie. Chociażby po wpisaniu w wyszukiwarce słów rekuperacja i przeglądnięciu otrzymanych wyników, czy zajrzeniu do serwisu internetowego cold-man.pl.

+Tekst sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dlaczego opłaca się zamówić w jednej firmie pozycjonowanie i wykonanie strony

Previous article

Suplementy – co trzeba wiedzieć przy ich wyborze

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply