Jakie plusy ma podawanie swoim zwierzętom mniszka lekarskiego

Z zalet najróżniejszych roślin leczniczych i ziół ludzkość korzysta od wieków. Znajdujące się w roślinach odżywcze pozytywnie wpływają na organizmy, poprawiając ich witalność i kondycję, podnosząc odporność czy też chroniąc przed różnego rodzaju chorobami. Jak się okazuje, wiele takich roślin wykazuje takie działanie także jeśli chodzi o zwierzęta. Systematyczne podawanie ich bardzo pozytywnie wpływa na to, jak posiadane zwierzęta rosną i jak wyglądają.

Sporo osób nie do końca jest świadomych tego, i przy karmieniu opierają się one wyłącznie na sklepowych karmach. Tymczasem niedużym kosztem można znacznie polepszyć dietę posiadanego psa, kota czy królika, właśnie o różne cenne zioła i rośliny. Jedna z nich to często spotykany i popularny mniszek lekarski. Charakterystyczne żółte kwiaty, jakie później zmieniają się w białe dmuchawce, chyba znają wszystkie dzieci. Jak się okazuje, ta roślina również jest ceniona jeżeli chodzi o zawartość w sobie najróżniejszych minerałów, witamin i substancji czynnych.

W swoim składzie między innymi ma witaminy A, C i D, które są niezbędne do odpowiedniego wzrostu i rozwoju. Z mineralnych składników można między innymi wymienić żelazo i magnez, które również korzystnie wpływają na zwierzęta. Do najbardziej cenionych składników mniszka zalicza się inulina. Ten wielocukier naturalnego pochodzenia nie jest trawiony przez układ pokarmowy, dlatego też jego sposób działania przypomina mocno działanie błonnika.

Dzięki temu, że podlega ona w jelitach fermentacji, to zapewnia się w ten sposób dobrą jakość flory bakteryjnej. Mniszek zawiera także sporo antyoksydantów, szczególnie dużo będzie się znajdować w liściach. Regularne podawanie zwierzętom tej rośliny pozytywnie wpływa w wielu obszarach. Zapewnia między innymi ładny wygląd sierści i skóry, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwutleniającym. Będzie też pomagać w utrzymaniu w zdrowiu kości i stawów, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych zwierząt, a także poprawia procesy trawienne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić