ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

Jakie są najpopularniejsze rodzaje pieców do saun, jak wybrać odpowiedni

0

Korzystanie z saun cieszy się coraz większą popularnością w naszym kraju. Co prawda daleko nam jeszcze do Skandynawów, ale naprawdę sporo ludzi zaczyna doceniać liczne zalety takiej formy odpoczynku. A to ma przełożenie na zainteresowaniem montażem saun na terenie swoich domów, co jak się okazuje jest proste i niezbyt kosztowne. Dużo firm ma bowiem w swojej ofercie sauny na wymiar, dzięki czemu dostanie się gotową do zainstalowania konstrukcję, z której po kilku godzinach pracy będzie można korzystać. Podejmując decyzję o montażu sauny należy zastanowić się w pierwszej kolejności, który z rodzajów pieca zostanie wykorzystany.

Klasyczne rozwiązanie na drewniane szczapy wymaga ciągłego pilnowania, z tego też powodu klienci decydują się coraz częściej na piece do saun elektryczne. Te zaś występują w kilku różnych wersjach, czyli jako jednofunkcyjne, dwufunkcyjne oraz akumulacyjne. Jednofunkcyjne piece nagrzewają jedynie powietrze oraz kamienie, a wilgoć uzyskać można przez zraszanie gorących kamieni odrobiną wody.

W przypadku modeli z dwoma funkcjami do użytku będzie również specjalny generator pary, umożliwiający duże zróżnicowanie kąpieli saunowych. Jeszcze inaczej działają piece kumulacyjne, które przypominają sposobem działania termos, ponieważ wszystko jest zaizolowane termicznie, i przez to gotowe do użytku w każdej chwili. Szczegółowych informacji na temat danych typów pieców dowiedzieć się można odwiedzając jakiś dobry sauny sklep. Jego pracownicy na pewno pomogą w wyborze najlepszego w danym przypadku rozwiązania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wkłady do kominków – o jakich rzeczach trzeba pamiętać podczas wyboru

Previous article

Centralne odkurzacze – jakie są ich wady i zalety

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply