ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

Jakim sposobem dbać o dom drewniany oraz ochronić go przed uszkodzeniem?

0

Projekty domów drewnianych muszą uwzględniać ich zabezpieczenie w przyszłości, przed niszczycielskim działaniem ognia, bo drewno materiałem, jaki łatwo daje się spalić. Z tego też względu projekty domów drewnianych powinny wypróbować w jaki sposób zachowuje się drzewo pod wpływem obszernej temperatury. W wyniku wzrostu temperatury zachodzi rozkład chemiczny drewna, który w obecności tlenu jest procesem spalania, a w środowisku beztlenowym przebiegiem koksowania.

Przedsięwzięcie narastającej temperatury w środowisku oksydującym prowadzi do rozkładu drzewa. Szkice domów drewnianych w tym procesie wyróżniają parę faz – domy drewniane letniskowe. Pierwszą z nich jest faza wstępna, nazywana również bezpłomieniową. W trakcie jej trwania następuje wysychanie i wydzielanie się lotnych substancji oraz towarów rozkładu drewna. Drugą jest faza główna, w trakcie której następuje zapalenie się produktów rozkładu drewna oraz rozprzestrzenienie się płomieni przez palne gazy. W ostatniej końcowej fazie, zachodzi spalenie trwałych artykułów rozkładu drewna i ich spopielenie.

Obiekt drewniany ma to do siebie, że jest prosty w montażu i nietrudno sobie z nim poradzić w sprawach typowo konstrukcyjnych. Ważnym detalem jest niemniej jednak właściwy fundament, na którym będziemy w stanie dokonywać dalszych detalów budowy aż do powstanie całości. Domy z drewna powinny być umieszczane na fundamencie betonowym. Nie ma tutaj miejsca na przeróżne, nowoczesne technologie. Musimy dobrze zorganizować oraz przemyśleć całość konstrukcji, też pod względem pieniężnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nieruchomości – lokalu mieszkalnego deweloperskie czy z rynku wtórnego?

Previous article

Wyjazd w góry – jakim sposobem się przygotowywać?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply