Maszyny do cięcia styropianu – na co zwracać uwagę podczas wyboru

Firmy które się zajmują pracami remontowymi korzystają bardzo często ze styropianu, który niejednokrotnie trzeba przycinać na odpowiedni rozmiar. Można to oczywiście zrobić to jakimś nożem czy piłką, ale przy codziennej pracy na pewno to zajmie sporo cennego czasu. Z tego też powodu lepszą opcją na pewno będzie jakaś dobra drut oporowy, która pozwoli szybko i sprawnie zająć się takimi zadaniami.

Podczas wyboru takiej maszyny trzeba zwrócić uwagę na parę ważnych rzeczy. Przede wszystkim powinno być ono trwałe i solidne, bowiem musi skutecznie pracować bez względu na warunki. Ważna także będzie łatwość i prostota obsługi, tak żeby cięcie styroduru mogły wykonywać osoby które nie mają dużego doświadczenia w tego typu zajęciach.

Jeżeli chodzi o techniczne aspekty, to tu należy zwrócić swoją uwagę na maksymalną szerokość roboczą, bo w różnych modelach różnie to wygląda. Porządna gilotyna do cięcia styropianu posiadać także będzie opcję przecinania płyty styropianowej w poziomie. Jest to funkcjonalność bardzo praktyczna, bo wtedy można wykonywać ocieplenie dokładnie tak grube, jaka będzie potrzeba.

Sprawdzone tego typu urządzenia nie powinny obsługiwać mniej niż 26 cm, bo wtedy stosować je będzie można do wszystkich płyt dostępnych w sprzedaży. Planując zakup takiego urządzenia warto także zwrócić uwagę na dostępność części zamiennych i akcesoriów. Wtedy nawet jeśli do wymiany będzie drut oporowy lub inne części, to bez żadnego problemu będzie można wszystko zakupić bez niepotrzebnych przestojów w pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
Możesz także polubić