ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Medycyna

Metody leczenia zębów – jakie aktualnie pacjenci mają możliwości

0

Nawet systematyczne dbanie o swoje zęby nie w każdej sytuacji uchroni przed powstaniem problemów. Niekiedy próchnica może się rozwijać praktycznie bez żadnych objawów, niekiedy pojawią się stany zapalne albo uszkodzenia nerwów. Dlatego rzecz jasna profilaktyka ma bardzo duże znaczenie, ale i tak czasem nie obejdzie się bez pomocy specjalisty.

Przy zwykłych problemach z zębami przeważnie wystarczyć powinien dentysta poznań. On zajmie się ich leczeniem, a jeżeli będzie taka potrzeba to przeprowadzi także inne zabiegi, na przykład takie jak usuwanie kamienia nazębnego. Do stomatologa warto przynajmniej raz w roku udać się na kontrolne badania, w czasie nich wszystkie zęby będą dokładnie sprawdzone i jeżeli znajdą się ubytki, to zostanie zaproponowane odpowiednie leczenie. U części osób mogą się jednak pojawić poważniejsze dolegliwości, na przykład różnego stany zapalne czy guzy. One mogą wymagać już chirurgicznego wsparcia, a takimi sprawami zajmuje się chirurgia stomatologiczna. Więcej informacji na stronie https://www.emdent.pl/usuwanie-zebow-madrosci/

Resekcje korzeni czy też wyrywanie ósemek to najczęściej wykonywane zabiegi, ale jest znacznie większa ilość. Jeśli ktoś musiał jakieś swoje zęby wyrwać, to dla niego będzie odpowiednia protetyka stomatologiczna. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się przede wszystkim wypełnianiem ubytków, a mają do tego parę różnych opcji. Bardzo popularne w ostatnim czasie są implanty zębów. Co prawda będą one wymagać chirurgicznego zabiegu, ale po pełnym zagojeniu mają wytrzymałość taką samą jak naturalne zęby.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Czyszczenie laserem czy piaskowanie – które będzie lepsze

Previous article

Wsparcie dla przedsiębiorców w pozyskaniu kredytów

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply