ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja

O jakich rzeczach należy pamiętać podczas wyboru skupu samochodów używanych

0

Skupy samochodów używanych cieszą się rosnącym zainteresowaniem, przede wszystkim ze względu na liczne zalety tego typu transakcji. A najistotniejsza z nich to szybkość, bowiem często pieniądze można otrzymać nawet w tym samym dniu, w którym nawiązało się kontakt. Dla sporej części sprzedawców jest to bardzo ważne, gdyż odpada im konieczność czekania tygodni czy nawet miesięcy na chętną osobę, a w międzyczasie umawianie się na jazdy próbne i oględziny. Co jest też ważne, to fakt że niejednokrotnie nie ma znaczenia stan techniczny pojazdu ani też przegląd i ubezpieczenie. Dobry skup aut Kraków za każdym razem zaproponuje korzystną stawkę, a jeśli będzie potrzeba, to przyśle własną lawetę.

Sama sprzedaż auta firmie zajmującej się skupem z reguły przebiega w kilku etapach. Na początku osoba chcąca to zrobić musi się skontaktować, albo telefonicznie, albo przy pomocy strony internetowej. Coraz częściej spotyka się dedykowane formularze, w jakich należy podać informacje na temat marki, modeli, wyposażenia i przebiegu, i na podstawie tego można już dostać przybliżoną wycenę. Ostateczną otrzyma się po oględzinach przeprowadzonych przez pracownika firmy lub wynajętego inspektora, który dokładnie sprawdzi stan techniczny auta.

Niekiedy taki skup samochodów Kraków opiera się na zdjęciach wysłanych przez właściciela, lecz w takim przypadku przy odbiorze i tak nastąpić może ostateczna weryfikacja. Jeżeli oferta zostanie zaakceptowana, to pozostaje zająć się wszystkimi formalnościami, podpisać umowę i odebrać umówione pieniądze. Najczęściej można to zrobić od razu podczas wizyty inspektora, a jeśli wycena była wykonywana wyłącznie zdalnie, to gdy pojawi się kierowca. W sytuacji, kiedy sprzedawany samochód nie może z różnych powodów jeździć po drogach, to firma https://skupaut.malopolska.pl/ zorganizuje dla niego lawetę. Umowa sprzedaży jest najczęściej typowa, tak więc wystarczy wpisać do niej informacje o sprzedającym i podpisać. Pieniądze wypłacane są najczęściej w formie gotówki, lecz w porządnych skupach nie będzie też problemu z realizacją przelewu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mury w salonie – jak umeblować salon zjawiskowo?

Previous article

Nowocześnie zaprojektowane biuro rachunkowe: Biegła Księgowa

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply