Pompy ciepła powietrze woda Warszawa

Nasza firma, JTLS Technika, działa na terenie Warszawy oferując najlepsze rozwiązania wykorzystujące energię naturalną w zakresie ogrzewania budynków. Jednym z nich jest pompa ciepła powietrze-woda, będąca zaawansowanym technologicznie i ekologicznym systemem, uznawanym za jeden z najbardziej oszczędnych oraz przyjaznych dla użytkowników. Z racji tego, że nie wymagają kolektorów gruntowych, pompy powietrzne idealnie nadają się do modernizacji istniejących już kotłowni i wspomagają je jako układy kaskadowe. W kwestii wyboru odpowiedniej konstrukcji warto zaufać specjalistom, dlatego zachęcamy do kontaktu!

Pompa ciepła powietrze woda

Niewątpliwą zaletą tego typu systemów jest fakt, że zapewniają kompletne ogrzewanie domu oraz całoroczne podgrzewanie wody. Do ich instalacji wystarczy posiadanie sieci energetycznej oraz system ogrzewania wodnego w budynku. Taki układ poprzez zapewnia ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową w okresie jesienno zimowym. Latem możemy korzystać z chłodzenia tym samym systemem.

Pompy ciepła powietrze-woda mogą stanowić główne źródło ogrzewania, ale sprawdzą się także jako instalacja, która uzupełnia nadrzędny system grzewczy. Dzięki regulacji prędkości obrotowej sprężarki i niskiemu poziomowi głośności ich praca staje się niemalże niezauważalna, co ma szczególne znaczenie w przypadku domów, których mieszkańcami są osoby starsze czy małe dzieci. Powietrzne pompy ciepła dzięki niższym kosztom inwestycyjnym nadają się również do nowo budowanych domów. Są tańszą alternatywą niż gruntowe pompy ciepła.

Wiele osób obawia się, że klimat panujący w Polsce nie jest odpowiedni dla pomp powietrznych, ale jest to mit, gdyż działają one w bardzo szerokim zakresie temperatur: od -25°C do +45°C. Sam system natomiast nie jest inwazyjny, a jego montaż możliwy jest w niemal każdym obiekcie, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem – tańszym niż ogrzewanie gazowe czy elektryczne.

Pompy powietrzne

Zdajemy sobie sprawę, że podjęcie decyzji o instalacji systemu, jakim jest powietrzna pompa ciepła, nie jest łatwe i rodzi wiele wątpliwości. Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami – działamy w Warszawie od lat, oferując urządzenia najwyższej jakości oraz fachowe doradztwo!