Pompy ciepła Warszawa

Jako firma działająca na terenie Warszawy, oferujemy profesjonalny montaż i serwis instalacji, takich jak pompy ciepła, które zyskują na popularności w miarę rosnących opłat za ogrzewanie, ale także troski o środowisko. Cenione są przede wszystkim za efektywność, niskie koszty pozyskiwania energii oraz brak wpływu na ekosystem.

Pierwotny koszt inwestycji potrafi odstraszyć, ale przy obecnym trendzie wzrostowym cen paliw, głównie oleju opałowego, zwrot poniesionych nakładów może nastąpić już w ciągu kilku lat. Do tego odchodzą problemy związane z budową tradycyjnej kotłowni – doprowadzenie gazu, postawienie komina, instalacja zbiorników oleju i inne.

Na rynku dostępne są różne warianty urządzeń, a do oferowanych przez nas należą:

 • pompy ciepła gruntowe – typu solanka/woda, wykorzystują stałą temperaturę gruntu jako źródło energii; ekonomiczne i bardzo wydajne, mogą stanowić jedyny system ogrzewania budynku;
 • pompy ciepła powietrze-woda – nie wymagają kolektorów gruntowych, co zmniejsza koszt ich instalacji i czyni idealnym rozwiązaniem na potrzeby modernizacji; doskonale współgrają z innymi systemami grzewczymi. Czyni je idealnym rozwiązaniem zarówno przy nowo budowanych budynkach jak i w przypadku modernizacji istniejącej instalacji;
 • pompy powietrze-powietrze, wykorzystują energię z otoczenia i przekazują ją bezpośrednio do powietrza w pomieszczeniu. Mogę służyć do ogrzewania domu czy działki. Stosunkowo niskie nakłady inwestycyjne powodują, że są najtańszym rozwiązaniem.

Korzyści z instalacji pomp ciepła

Podjęcie decyzji o montażu pomp ciepła nie jest łatwe, dlatego należy się wcześniej zapoznać ze wszystkimi informacjami na ich temat. Jako alternatywa dla tradycyjnych źródeł ogrzewania oferują szereg benefitów, które czynią je wyjątkowo atrakcyjnym wyborem:

 • są całkowicie bezobsługowe i gwarantują nieprzerwaną pracę nawet w skrajnie niskich temperaturach;
 • ekonomiczne rozwiązanie pod względem eksploatacji – 20-30% tańsze niż opalanie gazem LPG, czy pelletem;
 • nie emitują żadnych szkodliwych substancji w miejscu wytwarzania energii, zapewniając czyste powietrze – przyjazne zarówno dla użytkowników, jak i środowiska;
 • pracują przez cały rok, dając ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym, a chłodzenie latem;
 • doskonale współgrają z innymi instalacjami jak fotowoltaika, czy kotły kondensacyjne;
 • dają oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy;
 • można ubiegać się o dofinansowanie na pompy ciepła, zarówno gruntowe, jak i powietrzne, co znacznie zmniejsza koszt inwestycji.

Na jakiej zasadzie działają pompy ciepła?

Zasada działania pompy ciepła jest bardzo prosta. Do ogrzewania wykorzystuje ona ciepło, które dzięki przemianom termodynamicznym – takim samym, jakie zachodzą w zwykłych lodówkach, a także klimatyzatorach – „przepompowuje” się z miejsca o niższej temperaturze do cieplejszego ośrodka.

Źródłem dolnym, z którego odbierane jest ciepło, może być, w zależności od rodzaju urządzenia, grunt, woda lub powietrze. Natomiast górnym, do którego jest dostarczane, bywa najczęściej woda, która krąży w instalacji grzewczej. Pompa zasilana jest energią elektryczną, której nie potrzebuje wiele, co zmniejsza koszt jej eksploatacji w porównaniu do kotłów na gaz, czy olej.

Serwis pomp ciepła – podstawowe informacje

Każdy użytkownik pompy ciepła musi co roku zgłosić się na przegląd, podczas którego sprawdza się szczelność układu chłodniczego, a także czyści jego poszczególne elementy. Dlaczego się to robi? Z kilku powodów:

 • aby utrzymać wymiennik w czystości, gdyż im większa jego powierzchnia wymiany ciepła, tym urządzanie sprawniej działa. W momencie zabrudzenia zwiększa się pobór prądu, a w skrajnych przypadkach dochodzi nawet do wyłączenia się całego układu;
 • żeby zadbać o elementy hydrauliczne jak filtry magnetyczne i naczynia przeponowe, które zabezpieczają układ przed nagłym wzrostem ciśnienia,
 • w celu odczytania podstawowych parametrów układu, co pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych usterek i skorygowanie pracy instalacji.

Coroczny serwis jest obowiązkiem, którego nie można zaniedbywać, gdyż niepoprawnie działająca konstrukcja może doprowadzić do poważnej awarii i niepotrzebnych kłopotów.

Przy wyborze pomp ciepła zaufaj ekspertom!

Instalacja tego typu to inwestycja na długie lata, dlatego musi być dobrze przemyślana. JTLS Technika oferuje profesjonalny i fachowy montaż oraz serwis pomp ciepła – gruntowych, powietrzno-wodnych oraz powietrze-powietrze w Warszawie. Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie i z chęcią doradzimy w wyborze odpowiedniego rozwiązania. Pomagamy także w uzyskaniu dofinansowania.