ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja

Praca jako kierowca w niemieckiej firmie – czemu warto

0

Codziennie po ulicach i autostradach w Europie są transportowane bardzo duże ilości przeróżnych produktów. Duża część tego transportu odbywa się przy pomocy ciężarówek, a nimi jeżdżą doświadczeni kierowcy. Zainteresowanie takimi kierowcami nie tylko się nie zmniejsza, ale bez przerwy rośnie. Jest to spowodowane tym, że rośnie także ilość przewożonych produktów, a także presja na to żeby zamówienia docierały jak najszybciej do miejsca docelowego. Z tego też powodu jest zupełnie zrozumiałe, że praktycznie wszyscy krajowi i zagraniczni przewoźnicy bez przerwy poszukują nowych osób do pracy, proponując im rzeczywiście atrakcyjne warunki. Oczywiście dużo więcej można zarobić w firmach z zagranicy, i to właśnie do nich swoje CV składa coraz więcej osób.

Trzeba jednak uczciwie przyzna, że praca kierowca niemcy oprócz wielu istotnych zalet ma także jeden zasadniczy minus. Podejmując decyzję o takim zajęciu liczyć się bowiem trzeba z tym, że się będzie widzieć rzadziej rodzinę. Z Niemiec co prawda jest sporo bliżej niż przykładowo z Wielkiej Brytanii czy Włoch, ale i tak na pobyt co sobotę do domu rodzimego nie bardzo będzie możliwość. Ale te niedogodności z pewnością w jakiś sposób zrekompensują wypłaty, które przy niemieckich firmach transportowych naprawdę do niskich nie należą. W niejednym przypadku dobry kierowca c+e niemcy może liczyć nawet na kilkukrotnie wyższą pensję niż to, co zaoferować mogą pracodawcy u nas.

A to już są pieniądze, dla których wiele osób decyduje się na to, żeby ograniczyć czas spędzany z rodziną. Poza tym w wielu przypadkach można też liczyć na różnego rodzaju dodatki socjalne. Osobom mających małe dzieci wypłacany jest niemiecki kindergeld, często sam kierowca jak i jego rodzina liczyć też mogą na prywatną opiekę medyczną. Na pewno dużą rolę odgrywa także sprawa opłacanych w Niemczech składek. Legalnie pracując w tym kraju liczyć można bowiem na emeryturę niemiecką, która z pewnością będzie dużo większa niż to, co dostaną starsze osoby u nas.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Adwokat Katarzyna Gondek – Waniołek: profesjonalne nastawienie do wszystkich spraw

Previous article

Wypożyczalnia z kajakami – o czym należy pamiętać podczas wyboru

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply