ARTYKUŁ SPONSOROWANYZdrowie, Medycyna

Przesądy ślubne oraz przysięga małżeńska – jak przygotować się do ślubu?

0

Zabobony ślubne są to te wszelkie tradycje których trzymają się pokolenia by mieć szczęście w życiu. Trwa to do dziś, bo wiele osób ufa że jeżeli będzie się trzymało tych zasad to i małżeństwo będzie długo istnieć. Jednym z przesądów na które zwraca się uwagę jest sprawa ubioru. Tu dotyczy to głównie panien młodych. W większości wypadków mówi się że powinna ona mieć w swoim ubiorze coś starego, coś pożyczonego, coś nowego i coś niebieskiego. Takie zabobony w zasadzie mówią o tym że panna młoda wstępuje w nowy związek i nowe życie co ma jej przynieść tylko szczęście – najpiekniejszapannamloda.pl. Przesądem ślubnym jest także to że do buta wkłada się pieniążek jaki ma donieść obfitość skarbowa. Jest jeszcze kilka przesądów które ujawniają się w przeróżnych rejonach kraju całkowicie inaczej.

Tutaj może należeć przesąd dotyczący picia na wejściu trunku. Są to kieliszki w z wódką i mają się oba rozbić czy też oba nie rozbić kiedy są rzucane za siebie przez parę młodą. Jeżeli tylko jeden z nich się rozbije w owym czasie małżeństwo takie wyczekują zawikłane dni lub rozejście. Przysięga małżeńska jest to rodzaj ślubowania jaki składają sobie małżonkowie podczas uroczystości ślubnej. Całość odbywa się przy obecności widzów oraz przybyłych gości. Zwyczaj jest że w pierwszej kolejności ksiądz wyraża dane słowa a po nim para młodziutka pojedynczo powtarza. Przysięga małżeńska mówi przede wszystkim o tym że małżonkowie mają obopólnie się kochać, cenić, trwać przy sobie i być ze sobą bez względu na okoliczności i do skraju istnienia.

Niewiele jest par które pamiętają jeszcze przysięgę małżeńską właśnie dlatego po paru latach można ją odnowić. Przysięga małżeńska jest wypowiadana w oczy małżonka oraz ręce pary młodej są zawinięte w kościelny szal. To jest znak powagi danej sytuacji i tego że są to święte słowa. Tutaj również nie da się zataić swoich emocji, a przede wszystkim podniecenia które cały czas się czuje. Przysięga matrymonialna jest to jeden z ważniejszych elementów jakie zostają w pamięci każdego kto przybył na ślub. W wielu przypadkach też młodzi przygotują się do tej sekundy poprzez próby jakie odbywają w kościele.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kruszywa drogowe i budowlane oferowane przez rzetelny skład kruszywa w Zielonej Górze

Previous article

Mury w salonie – jak umeblować salon zjawiskowo?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply