ARTYKUŁ SPONSOROWANYMotoryzacja

Ubezpieczenie wynajętego auta – to powinieneś wiedzieć

0

Podejmując decyzje o wypożyczeniu samochodu trzeba detalicznie oraz w miarę posiadanych dyspozycji technicznych spowodować stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii wozu pod kątem potencjalnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów uszkodzeń mechanicznych. Istotne jest także dokonanie sprawdzenia wyposażenia wozu w koło zapasowe i apteczkę.

Mimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego elementów ukrytych, to jednak należałoby przed pożyczeniem samochodu poprosić osobę obsługującą i szansę zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W wypadku, gdy samochód ma ewidentne oraz widoczne ślady uszkodzeń, należy to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub ewentualnie w umowie wypożyczenia – my polecamy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego rodzaju czynności zezwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, kiedy w momencie zwrotu samochodu do wypożyczalni, jej zatrudniony zakwestionuje stan techniczny pojazdu lub też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu bądź też umowy.

Sprawdzenie stanu technicznego samochodu jest również wskazane po to, aby w czasie jego użytkowania nie troskać się komplikacjami powiązanymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy zrealizować nawet wówczas, kiedy umowa wypożyczenia samochodu zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw ewentualnych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Luksusowe pierścionki diamentowe proponowane przez QUEEN DIAMOND

Previous article

Skuteczne sposoby na pozbycie się robaków z mieszkania

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply