ARTYKUŁ SPONSOROWANYDom, Ogród

W jaki sposób dobrać tapetę pod względem kolorystyki i motywu

0

Wykończenie mieszkania tapetami ma dużo zalet, z tego też powodu ich popularność od jakiegoś czasu regularnie wzrasta. Na pewno w dużej mierze przyczyniły się do tego nowoczesne podkłady, ale też i możliwość kupowania tego typu tapet w internetowych sklepach.

Rozwiązanie takie jest praktyczne i wygodne, można odwiedzić jakiś pewny tapeta do pokoju dziecięcego sklep, poszukać odpowiedniego motywu, zdecydować się na podkład i po kilku dniach otrzymuje się do domu zamówienie. Na dzień dzisiejszy klienci mają do dyspozycji parę różnych podkładów, różniących się ceną i właściwościami.

Najtańsze są podkłady papierowe. Ich zaletą jest łatwość naklejania i ładne odwzorowanie kolorów, lecz nie będą się one nadawały do wilgotnych pomieszczeń i nie należy ich zmywać. Podkłady flizelinowe mają od wewnętrznej strony flizelinową warstwę, dzięki czemu są grubsze i bardzo dobrze niwelują wszelkie nierówności na ścianie. Często posiadają też odporną na zmywanie warstwę, dzięki czemu będą się sprawdzać w miejscach o większym ryzyku zabrudzenia.

Najdroższe są tapety na podkładach winylowych, ale mają one też najlepszą jakość. Przede wszystkim bardzo dobrze oddają kolory – każda tapeta na jedną ścianę przez wiele lat będzie cieszyła wzrok głębokim nasyceniem, bez ryzyka wyblaknięcia. Ale też są bardzo odporne na wodę, przez co świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak łazienki czy kuchnie. Kupując tapetę warto również pomyśleć o odpowiednim kleju, bo nie każdy do każdego podkładu się nadaje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Trening sportowy – w jakim miejscu kupić porządny sprzęt?

Previous article

Czy warto kupić polisę dla zwierzęcia domowego

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply