ARTYKUŁ SPONSOROWANYInne

W jaki sposób pielęgnować wrzosy oraz azalie?

0

Do roślin wrzosowatych zaliczamy różaneczniki, wrzosy, wrzośce oraz azalie. Te pierwsze są dekoracja naszych ogrodów późną wiosną. Wrzosy tudzież są symbolem jesieni. Są one dość wymagające w uprawie. Wszystkie kwiaty należące do tej rodziny roślin żądają półcienistego i spokojnego. Powinny być osłonięte od przeciągów oraz silnych wiatrów, jakie im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, warto to spowodować przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. Aby woda nie wyparowywała za błyskawicznie, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową bądź torfem. Będzie to też chroniło roślinę przed poniektórymi chorobami. Różaneczniki są roślinami niezwykle wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Trzeba odpowiednio wybrać miejsce, w którym je posadzimy.

Bez żadnych zahamowań wypada im dostarczać składników odżywczych z grupy makro i mikroelementów. Na zimę obowiązkowo wypada je asekurować przed zmarznięciem i wypada zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Znacznie więcej o wrzosach na Hebe Andersona. Kwiaty cebulowe kwitną już wczesną wiosną, są trwalsze oraz bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja wymaga mnóstwo pracy, jakkolwiek wynik na pewno jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z jakich latem wyrosną śliczne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich położenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy chcieli wykopać cebulki. Odpowiedni pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny rozkwitają następnie, więc kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe i barwne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie ryby warto jeść, by zatroszczyć się o prawidłową dietę?

Previous article

W jaki sposób uzupełnić braki w uzębieniu poprzez implanty?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply