Inne

W jakich przypadkach są konieczne urządzenia do separacji tłuszczu

0

Każdy, kto musiał kiedykolwiek walczyć z zatkanymi rurami bardzo dobrze wie, jakie problemy są przy tym. Często powodem takiego zatkania są różnego rodzaju tłuszcze, które po stwardnięciu osadzają się na ściankach i blokują możliwość przepływu. Jeśli tych zanieczyszczeń będzie zbyt dużo, to w końcu rura ulegnie zatkaniu, i trzeba będzie szukać specjalisty aby ją udrożnić. Aby zapobiec takim sytuacjom nasze przepisy zakazują wpuszczania do kanalizacji zanieczyszczeń, w których znajdują się jakieś tłuszcze. Przede wszystkim to dotyczy najróżniejszych firm z branży gastronomicznej czy produkujących żywność, gdzie takich tłuszczy całkiem sporo pojawić się może w wylewanych ściekach.

Firmy te są zobowiązane do tego, żeby ścieki odpowiednio oczyszczać, z tego też powodu muszą one stosować specjalistyczne urządzenia do tego. Przeważnie wykorzystuje się do takich zadań różnego rodzaju separatory. Na naszym rynku jest ich kilka różnych rodzajów, ale największym zainteresowaniem cieszą się jednokomorowe, jakie oprócz eliminacji tłuszczów zatrzymują również ciężkie zanieczyszczenia. Stosunkowo łatwo się je instaluje, nie będą też potrzebować tak dużej ilości miejsca jak pozostałe modele. Dostępne są w wielu różnych wielkościach, dzięki czemu łatwo dobrać odpowiednią do profilu swojej działalności. Ze względu na to, że separowany tłuszcz będzie pływał na powierzchni ścieków w zbiorniku, to konieczny będzie regularny serwis separatorów.

Zależnie od ilości wytwarzanych ścieków i ich składu serwis separatorów wykonywać należy przynajmniej raz na miesiąc, a czasem jeszcze częściej. Serwis taki musi być wykonany przez firmę mającą odpowiednie uprawnienia do tego, absolutnie nie może tego zrobić właściciel albo jego pracownicy. Jest to spowodowane tym, że do wywożenia zebranego tłuszczu jest potrzebny dedykowany samochód, a te zanieczyszczenia muszą być odpowiednio utylizowane. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie podpisanie na stałe umowy z jakąś firmą świadczącą tego typu usługi, wówczas łatwiej będzie zaplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Spory dobór suplementów diety w atrakcyjnych cenach

Previous article

Akcesoria do laptopa – jakie warto zakupić, aby używać wygodnie tego sprzętu

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

More in Inne